Mezoterapia
igłowa
Mezoterapia polega na iniekcji substancji odżywczych takich jak witaminy, kwas hialuronowy, peptydy, aminokwasy, koenzymy bezpośrednio do tkanki podskórnej, jest swego rodzaju „kroplówką” dla skóry.
Czas zabiegu: 30-60 minut
Cena zabiegu: Sprawdź w cenniku
Mezoterapia Igłowa

Kiedy skóra jest odwodniona, sucha lub ziemista, zniszczona przez słońce, palenie papierosów czy przebyty trądzik, ma niejednolity koloryt albo wręcz przebarwienia, warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl witaminowy lub kwas hialuronowy.

Mnogość preparatów sprawia, że mezoterapia ma praktycznie nieograniczone zastosowanie. Można stosować ją na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni, okolice pępka, wewnętrzną stronę ramion i ud. Polecana jest także na skórę głowy przeciwko wypadaniu włosów oraz w celu poprawy ich ogólnej kondycji.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na wykonaniu przez lekarza serii nakłuć igłą w powierzchowne warstwy skóry, podczas których za pomocą strzykawki wstrzykuje się odpowiednio dobrany preparat. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, ale u osób wrażliwych na ból może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego (na 30 minut przed nakłuciami).

Nie należy korzystać z sauny oraz solarium, a także wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Objawami niepożądanymi mogą być drobne krwiaki i zaczerwienienie skóry, które miną po kilku dniach.

Zabiegi mezoterapii są najskuteczniejsze, kiedy wykonuje się je w seriach. Częstotliwość zależy od stanu skóry. Ale z reguły już po pierwszym zabiegu skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i wygładzona.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu dla zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Przeciwwskazania:
  • ciąża i karmienie
  • czynna infekcja
  • czynna opryszczka
  • zmiany ropne na skórze
  • choroby nowotworowe w trakcie leczenia
  • choroby autoimmunologiczne
  • przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew