Stymulator tkankowy - kwas polimlekowy (PLLA)
Zaawansowany zabieg odmładzający z wykorzystaniem kwasu L polimlekowego to sposób na pobudzenie organizmu do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenowych.
Czas zabiegu: 30-45 minut
Cena zabiegu: Sprawdź w cenniku
Stymulator tkankowy - kwas polimlekowy (PLLA)

Kwas L-polimlekowy, podobnie jak kwas hialuronowy, występuje w naszym organizmie naturalnie i należy do grupy stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej.

Zaawansowany zabieg odmładzający z wykorzystaniem kwasu L polimlekowego to sposób na pobudzenie organizmu do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra ma szanse na odzyskanie młody wygląd stopniowo, ale na dłuższy czas –  nawet na dwa lata.

Zabieg kwasem polimlekowym zaleca się szczególnie osobom bardzo szczupłym, z cienką skórą, u których wiotczenie jest bardzo widoczne.

Kwas polimlekowy pobudza naturalną produkcję kolagenu, natomiast zmiany zachodzą stopniowo i są widoczne po kilku tygodniach. W rezultacie rozpoczyna się naturalny proces wypełniania się ubytków w skórze tj. zmarszczek i bruzd. Skóra staje się jędrniejsza i wygląda młodziej.

Jak wyglada zabieg ?

Zabieg kwasem polimlekowym podobnie jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii.

Preparat dozuje się małymi porcjami za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli , która minimalizuje powstanie zasinień, a same ukłucia są praktycznie niewyczuwalne. Na zakończenie zabiegu wykonuje się masaż, pozwalający na równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą

Bardzo ważnym zaleceniem pozabiegowym jest samodzielny masaż skóry poddanej zabiegowi  przez pacjenta w domu : 5 x dziennie  przez 5 min przed kolejne 5 dni  po zabiegu .

Czas trwania zabiegu to ok.  30-45 min .

Reakcją na zabieg mogą być lekkie zasinienia, które nie utrzymują się dłużej niż od 2 do 4 dni po zakończeniu terapii.

Efekty zabiegu, z uwagi na jego innowacyjną formułę, pojawiają się stopniowo i są w pełni widoczne około 6 tygodni po jego wykonaniu. W najlepszych przypadkach rezultaty utrzymują się około 2 lata.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu dla zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Przeciwwskazania:
  • choroby immunologiczne – w tym aktywna choroba Hashimoto,
  • ciąża i okres karmienia,
  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych, keloidów.