Stymulator tkankowy - hydroksyapatyt wapnia
Hydroksyapatyt wapnia pozwala na uzyskanie naturalnych, subtelnych efektów: wypełnienia bruzd, zmarszczek, wolumetrii twarzy, ubytków tkankowych twarzy oraz dłoni.
Czas zabiegu: 30-45 minut
Cena zabiegu: Sprawdź w cenniku
Hydroksyapatyt wapnia

Hydroksyapatyt wapnia jest materiałem biologicznym naturalnie występującym w ludzkim organizmie, m.in. występuje w kościach czy zębach stanowiąc swego rodzaju rusztowanie w ich budowie. W medycynie estetycznej preparat ten, mający działanie silnie biorewitalizujące. wykorzystuje się do wypełnień tkanek miękkich, np. wypełnienia zmarszczek, ale również by poprawić objętość i gęstość skóry.

Wypełniacz zbudowany jest z mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia zawieszonych w żelowym podłożu. Te właśnie mikrocząsteczki stanowią podstawę – stelaż dla skóry, dzięki któremu poprawia się owal twarzy. Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem oraz badanie predyspozycji pacjenta do wykorzystania hydroksyapatytu wapnia. Po pozytywnej decyzji lekarza, następuje aplikacja preparatu przy użyciu odpowiednio dobranej, sterylnej mikroigły lub kaniuli. Iniekcje wykonuje się bezpośrednio w miejscach, gdzie uzupełniamy ubytek tkankowy

Efekty zabiegu

Hydroksyapatyt wapnia pozwala na uzyskanie naturalnych, subtelnych efektów: wypełnienia bruzd, zmarszczek, wolumetrii twarzy, ubytków tkankowych twarzy oraz dłoni. Zabieg silnie stymuluje komórki skóry do wytwarzania kolagenu oraz ma silne działanie liftingujące.

Zabieg daje błyskawiczne rezultaty, ale i rozłożone w czasie, a to wszystko dzięki stymulacji włókien kolagenowych w organizmie. W zależności od rodzaju skóry pacjenta, stylu życia czy gospodarki metabolicznej oraz miejsca objętego terapią, efekty zabiegu utrzymują się do około 18 miesięcy. Dla przedłużenia rezultatów warto, po konsultacji z lekarzem, podjąć decyzję o uzupełnieniu preparatu.

Zabieg jest komfortowy dla pacjenta. W strzykawce znajduje się delikatny środek przeciwbólowy, który łagodzi ewentualne dolegliwości. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności bezpośrednio po zabiegu. Niekiedy wstrzyknięcie preparatu może wywołać przejściową reakcję w postaci obrzęku, tkliwości i zaczerwienienia. Objawy ustępują jednak w ciągu 2-3 dni.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu dla zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Wskazania:
  • uogólniona wiotkość skóry
  • ubytki tkanki podskórnej
  • modelowanie linii żuchwy
  • poprawa owalu twarzy
  • odbudowa tkanek na dłoniach
  • idealny zabieg również  dla mężczyzn!
Przeciwwskazania:
  • choroby autoimmunologiczne
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i laktacja
  • skłonność do  bliznowców
  • czynne infekcje,  opryszczka